updated 8:38 AM CEST, Sep 14, 2018

Bistrica pobjednik 8. Malonogometnog turnira mjesnih zajednica općine Žepče

User Rating:  / 1
PoorBest

Sinoć 10.8. na prepunim tribinama poligona Osnovne škole u Žepču pobjedom ekipe Bistrice završen je 8. malonogometni turnir mjesnih zajednica općine Žepče. U iznimno dobroj utakmici, rezultatom 2:1 Bistrica je svladala Željezno Polje i zasluženo ponijela titulu pobjednika MZ općine Žepče 2018.

U borbenoj i neizvjesnoj igri prvo poluvrijeme ipak je završilo bez pogodaka. Drugi dio utakmice donio je slavlje za MZ Bistricu kako na terenu tako i na tribinama. Naime, u 27. minuti Bruno Pejinović odvodi svoju ekipu u vodstvo, a nakon toga i Andrej Bulajić u 39. minuti postiže drugi pogodak i Bistrica dolazi u vodstvo od 2:0. U posljednjoj minuti utakmice Hasan Mandžuka postiže pogodak i smanjuje rezultat na 2:1 što je i konačan rezultat ove utakmice i samim tim Bistrica postoje pobjednik ovogodišnjeg turnira mjesnih zajednica.

Treće mjesto osvojila je ekipa MZ Lug Brankovići visokom pobjedom 8:1 protiv ekipe Tatarbudžaka. U ovoj utakmici čak pet pogodaka postiže Ivan Martinović, koji je proglašen i za najboljeg strijelca turnira.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Goran Jurić iz Bistrice a najbolji vratar turnira je Josip Jurić također iz pobjedničke ekipe Bistrice. Za Fair play ekipu, proglašena je ekipa MZ Vitlaci.

Na turniru, koji je trajao skoro mjesec dana, nastupilo je 20 ekipa raspoređenih u 4 skupine. Pobjedniku turnira MZ Bistrici pripala je novčana nagrada organizatora od 1.500 KM, drugoplasirana ekipa Željeznog Polja osvojila je 750 KM, a trećeplasirana MZ ekipa Lug Brankovići 450 KM dok je četvrtoplasiranoj ekipi Tatarbudžaka dodijeljeno 150 KM. Načelnik općine Mato Zovko pobjedničkoj ekipi Bistrice uručio je pehar i medalje.

I ove godine turnir mjesnih zajednica u organizaciji Sportskog saveza općine Žepče potvrdio je svoju kvalitetu. Tribine Osnovne škole posljednjih dana turnira bile su u potpunosti ispunjene, a ono što se moglo vidjeti na terenu je fair play igra. Organizatori turnira na čelu s predsjednikom Sportskog saveza općine Žepče Vladom Lučićem i povjerenikom za natjecanje Sašom Grozdić i ove godine su obavili zavidan posao, a po svemu sudeći tako će se nastaviti i idućih godina.