updated 3:29 PM CET, Stu 4, 2019

RK Žepče - RK Bosna TS 33:29

Korisnička ocjena:  / 3
LošeNajbolje

U subotu 23. studenog 2013. godine u sportskoj dvorani KŠC "Don Bosco" u Žepču odigrana je rukometna utakmica 8. kola Prve lige FBiH -Sjever između RK "Žepče" i RK "Bosna-TS". Žepčaci su ostvarili svoju šestu pobjedu rezultatom 33:29 (18:11) .

Utakmicu su sudili : Konjičanin/ Memić –Mujanović

Gledatelja -150
Strijelci za domaće: Sarajlić Matej-8, Tešanović Goran-7, Djurić Davor-5, Omerović Emir-4, Ćusković , Ćoruša i Kresic po 2, Čamđić, Karahasanović i Tomić Josip (15 god.) po 1 pogodak.
Strijelci za goste: Izvrsno ovosezonsko pojačanje iz Zenice Gušić-9, povratnik u ekipu Radojčić-5, rutineri Adžamija i Omahić po 4, Hojkurić-3, Tucaković-2, Dolamić i Isaković po 1 pogodak. Solidni vratar Beganović imao je 12 obrana.

Prva imena večerašnjeg susreta su svakako vratar domaćih Ćoruša Damir sa nevjerojatnih 20 obrana i nerješiva enigma za tešanjsku obranu , Sarajlić Matej sa 8 postignutih pogodaka , 6 asistencija , tri iznuđena sedmerca , te dva zaređena isključenja gostujućih igrača.
Susret su bolje otvorili naši rukometaši čvrstom obranom, nesavladivim vratarom, brzom tranzicijom i ubitačnom kontrom , tako da je gostujuća klupa (Čusto / Filipović) vrlo brzo morala tražiti minutu odmora, nakon čega je igra gostiju izgledala tečnije. Na poluvrijeme se ipak odlazi sa +7 za domaće.

Početak drugoga poluvremena je tekao u igri „gol za gol“, da bi domaći igrači svojom mini serijom otišli na rekordnih +9 u 40 minuti susreta. Trenerski dvojac iz Žepča (Zekić /Klarić) iskoristio je ovu prednost i ukazao povjerenje igračima sa manjom „minutažom", što su gosti znalački materijalizirali i u konačnici smanjili na -4.
Susret je obilježila i jedna nesretna ozljeda gostujućeg igrača (Isaković Zlatko) , a nakon ukazane pomoći na terenu isti je prevezen u lokalni Dom zdravlja .

Za kraj treba naglasiti fer i sportsko ponašanje obiju ekipa, njihovih klupa , uz dobro suđenje službenih osoba ovog susreta.

Ovo je Žepčacima 6 pobjeda u 8 odigranih kola , a u narednom kolu naši rukometaši gostovat će u Tuzli kod lidera na tabeli ekipe RK " Sloboda".